VÝMĚNNÝ OBCHOD MÁ ZELENOU

18.05.2015 11:01
DALI JSTE NÁM DARY? ANEB VÝMĚNNÝ OBCHOD MÁ ZELENOU. 
 
Pomalu přichází doba, kdy bychom si měli v hlavě připravovat výhybku, na kterou jednou přejdeme. Proto je dobré, už teď přemýšlet a překódovávat v hlavě své myšlení. Blíží se doba a možná se jí mnozí dočkáme, kdy platidlo peníze nebude tak rozšířené nebo již dokonce nebude platné. Ano, chápu to. Nastává panika v mysli. A jak to tedy bude?
 
Zhmotňování je daleko, éra peněz pomalu končí. Ale co je mezi tím? Než se naučíme zhotňování, což je nejvyšší forma čisté energie a na tu ještě nemáme upevněnou nervovou soustavu (vždyť si uvědomte, že mnohé jen toto sdělení trochu či více rozrušilo), musíme začít po krůčkách. 
 
Nádhernou mezi cestou jsou dary. Pokud Vás opravdu nenapadá, co máte komu dát, nevadí. Začněte pouze tím, že každý den dáte tři dary a postupně zvyšujte jejich počet. Malých darů můžeme mít jakékoliv množství. Jsou to vlastně naše radosti, které se rozšíří (počátek Poslů Světla). Pro někoho bude tato základní meta samozřejmostí, pro někoho už ne. Jak tedy na to. 
 
1. Můžete se na někoho jen tak usmát a lehce pokývat hlavou. Ucítí to a rozehřeje se. Okamžitě budete vidět reakci.  
2. Pomozte mamince s kočárkem do autobusu.  
3. Rozhlédněte se, a darujte svou lásku (úsměv), odvahu (říci nahlas, že život si tvoříme sami a že i Vám to dlouho trvalo porozumět), sílu (zachyťte někoho, kdo klopýtl či potřebuje pomoci s taškou, běžně jsme to dělávaly jako děti). 
4. Nabídněte kamarádce, že jí pohlídáte dítě, aby si odpočinula a vyspala se. 
5. Pomozte sousedovi zalít zahrádku. 
další možnosti darů můžete psát do komentářů. 
 
Proč je dobré začít takto přemýšlet?
Připravujme se pomalu na směnný obchod. Příkladů kolem nás je nespočet. Víte základním problémem, co se týče peněz, jsou peníze sami. Tak moc se na ně soustřeďujeme, až zapomínáme, že ony jsou jen prostředek, díky kterému máme žít život podle svých představ. Jenomže pořád vyděláváme na život "žití podle svých představ", a už je to třeba 32 let a pořád ten život nemáme. Nepřipadá Vám na tom něco divného? 
 
Zkusme tedy přemýšlet jinak. Zkusme si sami pro sebe říci, čím jsme prospěšní společnosti a kdybychom mohli svou prospěšnost vyměnit, co bychom nabídli protistraně, která může nabídnout to, co právě potřebujeme. Abychom se zcela nezapletli, dám Vám příklad. Slovo dalo slovo a došlo k výměně: 
1. Za terapii dcery během pár dní obdržím ručně našité kousky oblečení, podle mých představ. 
2. Za kurz jsem vyměnila pomoc při úklidu v prostorách, ve kterém se pořádají kurzy. 
3. Vyměnila jsem kus jehněčího masa, které chovám, za čerstvou, jarní, nestříkanou zeleninu. 
4. Kurz jsem vyměnila za stan.
5. Vyměňuji knihy, které mám přečtené, za knihy, které ještě přečtené nemám. 
6. Fůru písku za housata. 
7. Přehození pneumatik za nakreslení léčícího obrázku jeho ženě. 
8. Přijetí dítěte na tábor za vyrobení několika pomůcek do matematiky do "školy jinak" a neb doučujeme to, co se ještě neučilo.
9. Za doučování českého jazyka nahození přední stěny domu.
a mohla bych pokračovat dál.