PROČ JE VHODNÁ HLUBINNÁ TERAPIE DOPOLEDNE

29.01.2014 10:12

VÍM, ŽE SE ZLOBÍTE

Reaguji na Vaše objednávky pro konzultace a terapii, které často směřujete po práci do večerních hodin. Vždy musím napsat, že hlubinnou terapii dělám od deváté dopolední (osmé, desáté) hodiny, kdy je tělo ještě v pohotovosti a není ještě unavené. Navíc Vám říkám, "po terapii se nevracejte do práce, ale běžte se projít nebo si dejte voňavou koupel, jděte si zaplavat či dělejte cokoliv, co je Vám příjemné. Nebo si jen tak lehněte a nechte plavat Vaše myšlenky svou novou myslí". Myslím to s Vámi dobře. Dnes mi přišla na mail reakce na terapii, kterou mi paní Zdenička (snad se nebude zlobit, že jsem ji tu uvedla a citovala) poslala. 

Vážená paní Nelly,
moc ráda bych se Vám dnes k něčemu přiznala, protože od doby, kdy jsme měly terapii, mám výčitku svědomí. Několikrát jsem Vás žádala o termín nejdříve po 17 hodině a potom po 15 hodině. Nikdy jste mi nevyhověla a napsala jste i důvod. Něco o soustředění mysli a o velkém okamžiku, kterým projdu, tak bych si měla vzít z práce volno a užít si ho. Musím napsat, že jsem byla opravdu naštvaná, že mi nedopřejete terapii v době, kdy bych jí chtěla já. 

Dnes už je to více jak půl roku, co jsem u Vás byla v poradně a cítím povinnost se Vám omluvit za mé myšlenky, které jsem měla. I když jsem Vám je ani neřekla. 

Dnes totiž díky tomu co jsem viděla v hlubinné terapii mohu říct, že tohle byl pro mne mnohem významnější den, než ten svatební. Mimochodem vdávala jsem se již dvakrát a vždy si dopřála volno v tento den. Tak významný a tak limitní, tak důležitý a silný, že Vám chci o tom všechno napsat. 

Dále je text ryze soukromí, ale končí takto:
Děkuji Vám za otevření mých očí, které jsou dnes mnohem lesklejší než kdy jindy, děkuji Vám za otevření mých úst, které se už nekřiví pod jednou lží vedle druhé, které jsem říkala. Děkuji Vám za pochopení mé minulosti a otevření se mému partnerovi. A děkuji i za močový měchýř, který přestal bolet a děkuji i za alergickou rýmu, která odešla za tři dny po terapii a dosud se nevrátila. Vím, že se ani nevrátí. Děkuji. Zdeňka.