Každý jsme jedinečný

04.07.2013 17:50

Váženía milí přátelé,

 

Tak nám nastal čas slunce, pohody a příjemných letních závanů. Léto je nádherné období, kdy chytáme dobrou náladu a uchováváme si ji na zimní dny, kdy slunce je zastíněno mračny, padajícím sněhem a také větrnými návaly. Jak krásně se toto poslouchá v létě. Proto Vám kladu na srdce, choďte co nejvíce ven, podširé nebe, tam se schovává veškeré zdraví, klidně seďte pod stromem, anebo jděte do přírody, abyste lépe snášeli velká vedra, jděte k vodě, tak se horké dny rozpustí v příjemně strávený den. Hned ráno v posteli siřekněte, co po práci budete odpoledne dělat, kam vyrazíte. A pracovní doba uteče, protože se budete mít na co těšit.

 

Já mám nastříhané desítky papírků, kam můžu jít, čím se můžu potěšit, ze kterých si vybírám. V zimní období „letí“ divadla, kina, kavárničky, knihkupectví. Ano, vše, co je zavřeno v teple a co vyvěrá pohodou. Léto je ovšem něco jiného. Léto si nese v sobě náboj akce. Moje papírky jsou zaplavat si v řece, koupaliště, jít na ryby a tam si zaplavat, pustit si na zahradě zavlažovač a prolítávat tyto gejzíry vody, do toho puštěná muzika, samba, rumba, chacha, něco temperamentního, pak si zmenšit intenzitu zavlažovače na poprašek vody a nechat si opečovávat každý centimetr svého těla. Když je člověk osvěžený, pak může hrát stolní tenis, houpat se v síti, hrabat se v hlíně, plácat volejbal nebo rodině ukuchtit příjemně naladěnou večeři.

 

Šťastnýčlověk může cokoliv. A to se pak celý den pracuje, když vím, co mě čeká. To se mě pak při sezení na poradně ptáte, z čeho jsem tak veselá. No nebuďte, když máte vizi plavek, vody a kafíčka ve „všední“ pracovní den. Když víte, že jdete na vodu s nafukovacím člunem. Ve všední den. Když víte, že budete grilovat maso naložené ze včerejší chytačky ryb. Když víte, že je pod mrakem a vyrazíte na borůvky, maliny či ostružiny. Nečekám na víkend. To jsem dělala dříve, kdy jsem si nevážila až tak sama sebe.

 

No považte.Čekala jsem na víkend. Jenomže víkend byl zamračený. Žádné koupání. Pondělisko, začíná vykukovat slunce, úterý, slunce žhne a já jsem v práci, středa, nekonečně parno, mám zpocené i řasy na očích, čtvrteček, už se těším na víkend, slunce žhaví jak o život, páťulílínek, domů se jde dobře, je pod mrakem, užnejsme zpoceni jako mokrý hadr v sáčku. Sobota, prší, neděle, poprchává, kvečeru přestane. Takto vypadaly moje dny dříve. Než mi došlo, že všechny dny jsou vzácné a krásné. Až mi došlo, že žádný den se nedá vrátit, žádný se užnezopakuje.

 

Dnes je mi jedno, co je za den. Děti nemají úkoly, tak to je nejméně hodina k dobru. Jak s ní naložím? To záleží na Vás. Na Vaší odvaze, na Vaší fantazii, na Vaší lásce k sobě samé, samému. Každý den je svátek, protože žiji ve svobodné zemi, v míru, v blahobytu, pohodě, klidu. A aby můj mozek nezakrněl, vzdělávám se a čas od času řeším nějaké drobnosti. A když přijde velká hora, mám sílu ji zdolat. Ano, ze začátku mě znovu a zase zaskočí, že je tu starost k řešení, ale mám sílu ji zdolat, chci ji zdolat, vím, že ji zdolám. A tuto sílu čerpám pod nebem. Ne v domě, ne v zařízeních se střechou, ne v supermarketech všech velikostí, ale pod nebem. Tam se otevírají obzory mysli, tam proudí energie a čerstvý vítr myšlenek, tam jsou ukryty odpovědi na naše „nevím“.

 

Širé nebe je zdraví, jak jsem psala. Já léto po práci trávím venku. Dokonce ani v kuchyni vevnitř domu mě neuvidíte. Vše chystám venku. Síla oblohy mě naprosto uchvátí v druhé půli května a vydrží až do pozdního podzimu. Je to moje období. Období, kdyčerpám ze slunce sílu, kterou v zimní období převádím na serotonin, tedy dobrou náladu.

 

Přeji Vám, abyste si také pro sebe vytvořili kousek země, na které můžete trávit teplé dny. Ve štěstí, v lásce a nadšení. V pocitu, že vše tady má nějaký význam. A smysl. A důležitost. Důležitost mne, protože žádná jiná osoba stejná jako já se už nikdy nenarodí. Jste výjimeční. Důležitost mé přítomnosti. Protože tím, čím přispěji já svému okolí, tím nikdo takto nepřispěje. Je to můj osobitý dar. Důležitost každého dne, protože každý den má svou neopakovatelnou esenci. Esence je náboj, energie, člověka, věci, situace, možností. Je jedinečná a neopakovatelná. Když se podíváte do řeky, jsou tam miliardy kapiček vody a každá má svou esenci. A díky ní voda plyne. Nebýt této kapičky, nikdy by voda neproudila. Nebýt Vás, nikdy by život nebyl takový, jaký je.

 

Jste jedineční, neopakovatelní a Vaše esence se line tisíce kilometrů kolem Vás. Jste odpovědni za vyslanou esenci, protože ta tvoří budoucí dny nás, našeho okolí, bydlení, našich přátel, dětí, partnerů, práce. Tato esence tvoří náboj naší intimity a sexuality. Tato esence jsme my. A ostatní ji „čichají“. Nechte v sobě rozkvést tu květiny Vaší esence. Ať voní po kraji. Ať voní po našich rodných lukách a městech, ať voní po celé naší Zemi, až do Nekonečného Vesmíru, až ke Světlu, ažk Boží moudrosti a násobena pohlazením Stvořitele se opět vrátí zpět na naši Zemi, do našich luk a měst, do našeho kraje a do nás samotných. Ať obohacena o vědomí Moudrosti a Nekonečných možností prochází přes nás do našeho okolí, dětí, partnerů, přátel, do naší práce a všech budoucích dní.

 

 

Daniela Nelly Králová

 

 

PS: Také Vám chci poděkovat za reakce. Na kurz Sebevědomí, tvůrčí a úspěšný a na Novinky z Nellyterapie. Jsou nádherné, výživné a překrásné. Dávají mi chuť psát pro Vás a pracovat na sobě i s Vámi ještě více. Chci se s Vámi o tyto reakce podělit, ale není to v mých silách. Mějte strpení i při mých odpovědích na Vaše reakce. Určitě se k nim dostanu. Ale prosím o trpělivost. Chci otevřít na www.nellyterapie.czdiskuzi, ale zatím nevím, jak na to. Ale sami vidíte, jaké dělám pokroky v technice a každému nakonec stejně odpovím.

 

 

PS: Připomínka pro ty, kteří ještě váhají a nepřihlásili se do kurzu, který je zcela zdarma - Sebevědomí, tvůrčí a úspěšný. Celou dobu odebíráte novinky z Nellyterapie a pořád váháte, jestli už konečně do kurzu vstoupit nebo ne. Pokud něco v životě neuděláme, nikdy nezjistíme, jestli to bylo dobře nebo špatně. Pokud něco v životě uděláme, můžeme zjistit časem, co nám to přineslo. A jak nám to pomohlo. A k čemu nám to bylo. Kupujeme si knihy, chodíme na semináře a kurzy a všechno tohle je určeno pro lidi, kteří chtějí stoupat výše ve svém osobním rozhledu a rozletu. Jsou to dary Vesmírných velikostí. Chyťte se za lanka, která spouštějí a nechte se vytáhnout výše, ať lépe a více vidíte. Třeba zrovinka v tomto kurzu.